Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Ngjarje e rëndë në Fier, naftëtari ndërron jetë sapo kthehet në shtëpi

Një nga punonjësit e rafinerisë se Ballshit ka ndërruar jetë në Fier. Mësohet se viktima është Artan Voshtima, i cili ka pësuar atak në zemër, sapo është kthyer nga protesta për në shtëpi.

Voshtima ka ndërruar jetë këtë pasdite në banesë. Shkaqet e vdekjes së tij kanë qenë natyrale.

Artan Voshtima ka qenë pjesë e protestës së naftëtarëve të Fierit, që kërkonin pagat e prapambetura, por jo e grevës.

Familjarët e të ndjerit nuk kanë pranuar që të afërmit të tyre t’i bëhet autopsia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.