Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Shenjat e fatit, parashikimi i horoskopit per diten e sotme, 22 shkurt 2020

Dashi
Parashikohet një ditë, gjatë së cilës duhet të bëni qartësi lidhur me ndjenjat tuaja. Do ju duhet të menaxhoni një situatë nervozizmi dhe mundimi. Nëse keni përkrah dikë, përfitoni dhe kaloni më shumë kohë bashkë. Shtyjini për më vonë problemet që mund të presin.

Demi
Horoskopi i kësaj të shtune sugjeron që ta shfrytëzoni më mirë këtë ditë, për të planifikuar diçka të bukur për fundjavën. Në dashuri është e rëndësishme që të bëni zgjedhje të arsyetuara mirë. Bëni mirë të rrini me këmbët në tokë.

Binjakët
Do të keni mundësi të shumta për të riparuar disa shkëputje në raportin në çift. Fundjava duhet shfrytëzuar për të rikuperuar energjitë psikofizike. Angazhimi maksimal në punë, nuk ju ka lënë kohë për dashurinë. Bëni mirë që të rishikoni prioritetet tuaja.

Gaforrja
Do të jetë një ditë aspak e favorshme për të lindurit e kësaj shenje. Qëndroni sa më larg provokimeve pasi mund të humbni toruan. Në dashuri, duhet të jeni më shumë të përkushtuar.

Luani
Parashikohet një fundjavë e mbushur me mundësi. Shfaqja e ndjenjave ndaj personit që keni pranë do ju bëj të ndiheni mirë. Në dashuri, duhet të tregoni kujdes me personat e komplikuar. Ndërsa nëse jeni në një histori të qëndrueshme, mund të vijoni qetësisht.

Virgjëresha
Për të lindurit e kësaj shenje parashikohet një e shtunë plotë me të reja. Saturni do të jetë në anën tuaj. Mos iu shmangni ndryshimeve vetëm prej frikës, pasi rrezikoni që të humbni emocione të bukura. Nëse jeni vetëm, kjo ditë parashikon mundësi të shumta për njohje të reja.

Peshorja
Hëna do të ketë ndikim mjaft të favorshëm për të lindurit e kësaj shenje. Gjatë fundjavës mund të përballeni me disa situata në pritje. Sa i takon ndjenjave, do të ndjeni nevojën për të riparë situatën tuaj dhe dyjëzimin mes punës.

Akrepi
Do të jeni gjithë ide të reja për të ardhmen, të cilat do nisni që ti vini në jetë qysh gjatë fundjavës. Nëse ka persona apo situata që ju shqetësojnë, ky është momenti për qartësim. Mërzia mbetet armikja për të lindurit e kësaj shenje.

Shigjetari
Gjatë kësaj fundjave duhet të shkëputeni nga çdo ngarkesë. Do të jeni të mbushur me konfuzion dhe nervozizëm si pasojë e zhvillimeve të ditëve të fundit. Do të përballeni me disa vështirësi ekonomike, ndaj mbani nën kontroll shpenzimet.

Bricjapi
Në sferën profesionale do të keni konfrontime. Të bërit e çdo gjëje vetëm është rruga që të mëson se asgjë nuk është e pamundur. Venusi do ju ofrojë mundësi të shumta sa i takon sferës së ndjenjave. Bëni kujdes ndaj personave të shenjës së dashit, gaforres dhe shigjetarit, pasi mund të keni probleme.

Ujori
Gjatë kësaj dite duhet t’iu përkushtoheni më shumë çështjeve familjare. Duhet të rrini sa më larg një tensioni të akumuluar në punë. Lodhja mund t’iu pengojë të bëni gjithë çfarë dëshironi.

Peshqit
Për të lindurit e kësaj shenje parashikohet një fundjavë e frytshme. Ankthi dhe tensioni i akumuluar gjatë ditëve të fundit do të zhduket dhe ju do e gjeni veten më të fuqishëm, citon vizionplus. Do të kaloni çdo pengesë, pavarësisht se do tentojnë që t’iu vendosin shkopinj nën rrota. Nëse në punë keni një projekt me rëndësi, mundohuni ta shtyni për pak më vonë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.