Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Dëmet në stadium, reagon Rama: Katërkëmbëshave t’ju ndalohet hyrja dhe të mbyllen pas hekurave

Kryeministri Edi Rama, ka reaguar me anë të një statusi në facebook për dëmet e shkaktuara në stadiumin kombëtar, Air Albania, nga tifozët e Kukësit dhe Tiranës. Kreu i qeverisë, i cili i ka krahasuar këta tifozë me katërkëmbësha, ku shkruan:

“Uroj që një orë e më parë, këta lloj katërkëmbëshash të mbyllen pas hekurave që zgjaten deri në tavan dhe të ndalohen përgjithnjë të hynë në stadiumet tona, bash ashtu siç e parashikojnë NENET E REJA të Kodit Penal të Republikës së Shqipërisë KUNDËR DHUNËS NË SPORT!“.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.