Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Atentat ne Athine, shqiptari qëllohet me plumb ne koke nga nje fuoristrade e zeze

Një 37-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë mbremjen e te shtunes në Athinë, pas një atentati ndaj tij.

Ngjarja ka ndodhur rrugën “Kerasuntos” në Egaleo, Athinë, ndërsa shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, ka marrë një plumb në kokë dhe ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin e Nikeas.

Ai u qëllua nga pasagjeri i një fuoristrade të zezë, ndërsa nuk dihet ende asgjë për autorin.

Paraprakisht, sipas mediave greke, dyshohet se ngjarja ka ndodhur për larje hesapesh, ndërsa hetimet vijojnë.


Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.