Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Po shkonte per ‘peshkim’ me varken e modifikuar, policia i prish planet shqiptarit

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi iu gjet dhe sekuestrua gjysmë ton marijuanë dhe hashash.

Mediat fqinje raportojnë se operacioni u zhvillua në rrugën provinciale midis Leçes dhe marinës Torre Chianca. Një automjet jashtë rrugës ishte tërhequr duke tërhequr një varkë gjashtë metra, e pajisur me një motor, me qëllim ‘peshikimin’.

Pas verifikimeve që policia i bëri drejtuesit të mjetit, shqiptarit 40 vjeç nga Lecce, ai rezultoi se ishte me precedent të mëparshëm penalë për drogë.

Më pas një kërkim u shtri gjithashtu edhe në varkën që ai kishte me vete ku u gjetën 450 kilogramë marijuana, e ndarë në 219 pako; 75 gl hashash, 3.5 litra vaj hashashi.

Në pjesën që e përdorte si punishte shqiptarit iu gjetën dhe sekuestruan edhe dy armë zjarri, një pistoletë Beretta, një palë pranga dhe plumba.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet