Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Parashikimi i motit, temperaturat bien deri ne -4 grade

Shqiperia sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga -4ºC në 07ºC, në zonat e ulëta nga 01ºC në 13ºC dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 14ºC.

loading...

Era do të fryjë në drejtim Verior-Verilindor, kurse forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash që do të sjellin reshje në të gjithë territorin. Në zonat e thella malore reshjet do të jenë në formën e dëborës.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga -4ºC deri në 07ºC dhe në zonat e ulëta nga 00ºC në 08ºC.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet