Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Ndërroi jetë ne Itali, ja çfarë u tha mjekëve studenti shqiptar në çastet e fundit

Një ngjarje e rende ka ndodhur në Itali, ku një 19-vjeçar shqiptar ka humbur jetën, pas shqetësimeve që kishte ndjerë në orët e mësimit.

Mediat shkruajnë se shqiptari Osvaldo Kenga, 19-vjeç, banues në San Vito Lo Capo ishte student i Institutit të Hoteleve në Erice.

Ai ndodhej në klasë kur ndjeu shqetësimet e para, ku më pas u transportua në urgjencën e Trapani, ku më pas iu bashkuan familjarët e tij. Ai u tha mjekëve:

“Kam dhimbje në kokë, fyt dhe qafë”. Raportohet se 19-vjeçari i ishte nënshtruar disa kontrolleve, por befas pati një at ak kardiak, duke ndërruar jetë menjëherë.

Prokurori i Trapani ka hapur një hetim dhe ka urdhëruar një autopsi të të riut. Trupi tani është në morgun e spitalit Sant’Antonio Abate.

Pjesëtarët e familjes së djalit, dhe miqtë e tij, që e quanin Aldo kërkojnë të dinë se çfarë mund të ketë shkaktuar një vde kje kaq të papritur.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.