Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Kapen 150 kilogram heroinë në Turqi, vinte me kamion nga Irani

TURQI

Forcat turke të sigurisë kanë sekuestruar 149 kilogramë heroinë në provincën lindore të Agrit në Turqi.

Në një deklaratë nga zyra e guvernatorit lokal theksohet se forcat e xhandarmërisë gjetën drogën e paligjshme në një kamion të ardhur nga Irani.

Më vonë, drejtuesi i kamionit, i cili është me origjinë iraniane, u mbajt në arrest.

/Anadolu

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.