Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Interi pergatit oferten bombe per talentin shqiptar ne Itali

Interi duket i vendosur për të transferuar shqiptarin Marash Kumbulla në merkaton e verës.

Zikaltrit janë impresionuar nga paraqitjet e 20-vjecarit shqiptar i cili luan me fanellën e Hellas Veronës në Serie A.

Siç raporton e përditshmja veroneze “L’Arena”, zikaltërit janë të gatshëm të sakrifikojnë dy të rinjtë e skuadrës së tyre, sulmuesin 17 vjeçar Sebastjano Esposito dhe mbrojtësin 20 vjeçar Alesandro Bastoni.

Të dy lojtarët kanë qenë pjesë të ekipit A me Interit dhe janë 2 talente të cilët italianët pretendojnë shumë në të ardhmen.

Ndërkohë klubi i Veronës për ta lënë të lirë Marsh Kumbullën kërkojnë të paktën 30 milionë euro, gjithmonë nëse nuk do të ketë futbollistë të huazuar në tratativa, raportojnë mediat shqiptare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.