Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Nje tjeter shtet njeh Republiken e Kosoves, Presidenti Thaçi: Rezultat i punes seveshtire

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një postimi në “Twitter” ka njoftuar se Republika e Kosovës është njohur nga Xhamajka.

“Xhamajka ka njohur Republikën e Kosovës si shtet sovran dhe të pavarur”, shkruan Thaçi në Twitter.

Më tej, presidenti falënderon kongresistin Eliot Engel për këtë njohje.
Thaçi thotë se ky është rezultat i punës së vështirë dhe lobimit për vite të tëra nga kongresisti Eliot Engel. “Punë e mirë. Faleminderit miqve tanë nga Kingstoni”, pëfundon Thaçi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.