Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Kthjellime dhe vranesira, ja si do te jete moti te premten

Edhe dita e premte do të vijojë të karakterizohet nga moti i pa qëndrueshëm.

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe vranësirat kalimtare në pjesën më të madhe të ditës. Por pasditja dhe mbrëmja i bëjnë më të dukshme vranësirat në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat nga -4°C deri në 14°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verior-verilindor duke krijuar në det dallgëzimi 3 ballë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.