Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme, Gazeta, Shqip, Online, live 24

Krijoi ‘Copy- Paste’, ndëron jetë shkencëtari kompjuterik Larry Tesler

Shkencëtari amerikan i kompjuterave Larry Tesler ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 74- vjeçare. Tesler është i famshëm për shpikjen e ‘Copy- Paste- Cut’ që për përdoruesit kompjuterik sot është i nevojshëm.

Gjithashtu ai shpiku edhe opsionin ‘Find what- replace with’ që sot ne e përdorim shpesh për të zëvendësuar w me ë ose cc me ç.

Epik ishte ngushëllimi i kompanisë Xerox, që shkruajti në Tweeter “Puna jote e përditshme është më e thjeshët falë ideve të tua revolucionare”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.