Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Tragjike, reperi 20-vjeçar ekzekutohet për vdekje nga hajdutët në shtëpinë e tij

Reperi i njohur Pop Smoke, është qëlluar për vdekje gjatë një tentativë grabitje në shtëpinë e tij në Hollywood Hills.

Sipas “TMZ”, 20-vjeçari ishte në shtëpi orët e para të mëngjesit, kur dy burra të maskuar hynë për të vjedhur në banesë.

Sipas raportimeve paraprake grabitësit u përballën me Pop Smoke, të cilin e qëlluan për vdekje. Edhe pse u transportua menjëherë në qendrën shëndetësore “Cedars-Sinai”, ai nuk mundi t’i mbijetojë plagëve.

Ndërkohë vijojnë hetimet nga uniformat blu, ku autorët janë ende në kërkim në lidhje me ngjarjen.

Pop Smoke e ka nisur karrierën në muzikën rap që në vegjëli, megjithatë së fundmi ai u bë i njohur për publikun e gjërë, kur kënga e tij “Welcome to the Party” u bë remix nga Skepta dhe Nicki Minaj.

Për vdekjen e reperit shumë koleg kanë postuar në rrjetet sociale mesazhe ngushëllimi si bashkëpunëtorja e tij Nicki Minaj, 50 Cent, Chance The Rapper, Chip.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.