Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Kokaina ne kamionin me banane ne Shkup, arrestohen magazinieri dhe dy shofere

MAQEDONI E VERIUT

Tre persona janë arrestuar fillimisht nga operacioni që çoi në kapjen e 1.3 ton kokaine në një kamion banane të parkuar në një magazinë frutash. Të arrestuar janë dy shoferë dhe një magazinier.

Kamioni me banane dhe me 1.3 ton kokainë ka hyrë dje nga Mali i Zi në Shkodër (Shqipëri) dhe ka dalë po dje nga dogana e Qafë Thanës për në Maqedoni.

Informacionet e para po ashtu thonë se kokaina fillimisht ka ardhur nga Kolumbia (Amerika e Jugut) në Bar (Mal i Zi) e duhej të përfundonte në Koper (Slloveni). Kamioni është me targa të Maqedonisë dhe gjendet i bllokuar nga policia në magazinën e frutave në Krushopek të Sarajit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.