Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Termeti i fuqishem ne Turqi, pamje qe tregojne reagimin e qytetareve

Një tërmet me magnitudë 5.2 ballë ka goditur qytetin e Manisas në Turqi, duke shkaktuar jo pak panik tek qytetarët. Në video mund të shihet qartësisht reagimi i qytetarëve.

Ky tërmet e kishte epiqendrën në rrethin Kirkağaç të Manisa të Turqisë, por është ndier edhe në Izmir, Bursa dhe Stamboll, shkruajnë mediat e huaja.

Sipas informacioneve nga autoritetet përkatëse tërmeti ndodhi në 19.09 (sipas kohës lokale). Deri tani nuk ka raportime për të lënduar apo dëme materiale.

 

VIDEO

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.