Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Termeti i forte “shkund” serish Turqine, rikthehet paniku te qytetaret

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.2të shkallës rihter ka “shkundur” Turqi, vetëm pak minuta më parë, duke rikthyer panikun e tërmetit të pak javëve më parë me magnitudë 6.8 dhe që mori mbi 20 viktima.

Lajmi bëhet i ditur nga Qendra Evropiane e Tërmeteve, ndërsa deri më tani nuk ka njoftim për të lënduar apo nëse ka pasur dëme materiale.

Turqia u trondit para pak javësh nga një tërmet 6.8 i shkallës rihter dhe ka pasur paralajmërime nga qeveria që mund të preket nga një tërmet akoma më i fortë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet