Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

“Kane tentuar te me rrembejne”, shokon me deklaraten deputeti shqiptar

Deputeti I Kuvendit të Shqipërisë, Selami Jenishehri ka bërë një deklaratë shokuese në emisionin “ Vizioni I Pasdites” në Vizion Plus. I njohur si deputeti që ka refuzuar pensionin për të hyrë ë parlament dhe për të përfaqësuar pesnionistët, ai deklaroi se kanë tentuar ta marrin peng kur ka vendosur të pranojë mandatin.

“Ishim në koalicion me PS-në, se ashtu vendosi kryesia. Mirëpo unë jam shkodran dhe kur je shkodran o duhet të jesh me PD-ne, o s’ka. Më ushtronin presion, me futën fëmijët e policëve për të më vrarë. Nuk arritën të më vrisnin… tentojnë të më rrëmbejnë, nuk arrijnë të më rrëmbejnë. Më djegin shtëpinë, më shkatërrojnë biznesin, që unë të dorëzohesha…”

I rritur jetim, ai e cilësoi marrjen e mandatit një moment të rendësishëm në jetën e tij. Selami Jenishehri, 77 vjeçari i parë në Kuvend, përfaqëson partinë “Bashkimi Popullor i Pensionistëve Shqiptarë”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.