Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Shqiptaret i thyejne brinjet te moshuarit italian, e bejne per spital

ITALI

Policia italiane ka arrestuar katër shqiptarë, të akuzuar se kanë grabitur dhe rrahur një italian të moshuar.

Ngjarja ndodhi në zonën e Lignanos në Itali, ku pre e dhunimit ka rënë 85-vjeçari Giuseppe Sparta, shkruajnë mediat e vendit fqinj.

Shqiptarët Taulant Frroku, 30 vjeç, Zef Haxhia, 29 vjeç, Vuka Aviljam 28 vjeç dhe Eugen Gjonaj 26 vjeç u prangosën disa orë pas ngjarjes. Ata i shkaktuan 85-vjeçarit plagë të shumta dhe një frakturë në brinjë. Për rrjedhojë, i moshuari ka përfunduar në spital.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.