Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Rama uron pavarësinë e Kosovës: I përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që dhanë jetën

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka uruar 12-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Në një postim në Facebook, kreu i qeverisë nderon kujtimin e atyre që dhanë jetën për këtë ditë.

“Urime ditën e bekuar të pavarësisë së Kosovës të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen dhe i përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë”, shkruan Rama.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.