Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Plagosi biznesmenin shkodran, arrestohet autori 45-vjeçar

Arrestohet 45-vjeçari i dyshuar si autor i plagosjes së biznesmenit pak ditë më parë në Shkodër.

Në pranga përfundoi shtetasi me iniciale A. L., banues në fshatin Berdicë e Madhe.

Me 5 shkurt, autori plagosi në këmbë 60-vjeçarin, Xhevat Vataksi. Ky i fundit njihet në Shkodër për sipërmarrjet në sektorin e ndërtimit dhe hotelerisë.

Gjykata e Shkallës së Parë Shkodër vendosi masën e sigurimit “Arrest në burg” për veprat penale “Vrasja me dashje e mbetur në tentativë” dhe “Armëmbajtja pa leje”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.