Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Perplasi dy kalimtare ne trotuar dhe u largua, policia arreston shoferin

TIRANË

Një automjet ka dalë nga rrugë dhe në trotuar përplasi dy kalimtarë të rastit. M.B 29 vjeç dhe F.C 25 vjeçe shpëtuan nga përplasja pasi janë jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana tjetër 39- vjeëari i cili drejtonte automjetin me inicialet Sh.K, u largua duke braktisuar automjetin por Policia e kapi duke e shoqëruar në komisariat.

Njoftimi i policise

Tiranë/Informacion paraprak

Rreth orës 19:10, në ” Yzberisht” , në rrugën “Kadri Rroshi”, shtetasi SH.K, 39 vjeç, banues në Fushë Prezë, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe për pasojë mjeti ka dalë në tortuar ku dhe ka goditur dy kalimtarë të rastit, shtetasin M.B 29 vjeç dhe shtetasen F.C 25 vjeçe , të dy jashtë rrezikut për jetën

Drejtuesi i mjetit pas aksidentit ka braktisur mjetit dhe është larguar por pas kontrolleve të ushtruara nga shërbimet e Policisë Rrugore dhe të Komisariatit të Policisë nr 6 është shoqëruar për veprime të mëtejshme në ambientet e Komisariatit.

Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.