Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Lekundje ne Kepin e Rodonit, IGJEUM nxjerr te dhenat e termetit te sotem

Një tërmet me magnitudë 2.9 është ndjerë pak momente më parë në Shqiperi.

IGJEUM PUBLIKOI TE DHENAT E LEKUNDJES SI ME POSHTE:

Data: 17/02/2020
Ora: 15:45:10
M=2.9
Place: Deti Adriatik, VL Kepi Rodonit
41.61° N, 19.52° E
Thellësia: 26 KM

Nuk raportohet për të lënduar apo dëme. Nderkohe ESMC kishte raportuar me heret se fuqia e lekundjes ishte 3.1.

Postimi i ESMC eshte shoqeruar edhe me komente te qytetareve te zones ku jane regjistruar lekundjet te cilet kane pershkruar se termeti nuk eshte ndjere ne menyre te forte dhe se nuk ka pasur shqetesime nga kjo ngjarje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.