Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Grabisnin automjetet, shkaterrohet banda e hajduteve te makinave ne Itali

IMPERIA

Karabinierët kanë arritur të kapin disa anëtarë te një bande hajdutësh makinash, të cilët ishin kthyer në makth për qytetarët, duke grabitur automjete.

Pas hetimeve komplekse të kryera nga ana e policisë italiane, hetuesit morën gjithsej 4 masa sigurie ndaj 4 personave, anëtarë të dyshuar të bandës. Ata akuzohen që të gjithë për vjedhje të rënduar, raportojnë mediat italiane.

Në paraburgim përfunduan dy shqiptarë, respektivisht 37 dhe 22 vjeç, kurse janë lënë në “arrest shtëpie” një rumune dhe një italian nga Sanremo. Banda akuzohet se ka kryer qindra vjedhje në disa komuna të Italisë, në Taggia dhe Arma, por edhe në Sanremo dhe vende të tjera në Riviera.

Grupi operonte sidomos në orët e vona të natës ose në orët e para të ditës. Policia iu ka sekuestruar organizatorëve dhe anëtarëve të bandës edhe shufra hekuri apo mjete të tjera, që përdoreshin për grabitjet.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.