Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Franca jep 100 milione euro hua per demet e termetit ne Shqiperi

Në Konferencën e Donatorëve në Bruksel vijojnë të mblidhen te ardhurat për procesin e rindërtimit në Shqipëri.

Nga shifrat e publikuara deri tani rezulton se Franca, Italia dhe Gjermania janë dhe ndër shtete të cilët kanë dhuruar më shumë për fondin e rindërtimit në Shqipëri.

Lista e dhurimeve sipas shteteve deri më tani:

BE-100 milion euro
KE-15 milion euro
Gjermania 11 milion euro
Italia 65 milionë euro
Franca, 100 milion euro, hua
Suedia- 5.6 milion euro
Britania e Madhe 1 milion pound
Kroacia-1 milion euro
Luksemburgu 250 mijë euro
Serbia dy milionë euro.
Polonia 2.7 milion euro
Danimarka 2.7 milione euro
Greqia 2.5 milione euro dhe 200 shtëpi,
Holanda 3 milion euro

Faleminderit Itali! Qeveria e Romes jep 60 milione euro per Shqiperine pas termetit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.