Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Çekia i dhuron Shqiperise rreth 380 mije euro per ndertimin e nje shkolle

Republika çeke i dhuron Shqipërisë 9.5 milionë korona ose kthyer në monedhën europiane, 380 mijë euro për ndërtimin e një shkolle.”Republika Çeke i ofroi ndihmë Shqipërisë në fazën e parë të reagimin urgjent ndaj tërmetit, gjithashtu morën pjesë në forcën vlerësuese në lidhje me shqyrtimin dhe kontrollin e ndërtesave. Aktualisht kontributi unë 9.5 milionë korona ceke për të ndërtuar një shkollë. Kontributi i qeverisë sonë do të shoqërohet edhe me kontribute nga Rajonet”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.