Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit - Lajme te Fundit nga Shqiperia

Tërmet i fuqishëm godet ishullin iranian

Një tërmet me magnitudë 5,8 shkallësh ka goditur në afërsi të ishullit iranian Qeshm në Gjirin Persik, kanë njoftuar mediat iraniane.

“Deri më tani nuk ka raportime për viktima”, tha për agjencinë Irna, guvernatori i ishullit Qeshm, Alirezza Nasri.

“Ka çarje të mureve të ndërtesave”, shtoi ai.

Agjencia gjeologjike e Shteteve të Bashkuara, ka regjistruar lëkundjet në këtë ishull në 5,5 shkallë të Rihterit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.