Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Shqiptari hedh kater pako me 36 kg kanabis nga makina

Policia e Janinës ka arrestuar një shtetas shqiptar që akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Ai, bashkë me një shtetas tjetër që ishte pasagjer, refuzuan urdhrin e policisë greke në kufirin greko-shqiptar që të ndalonin makinën.

Shoferi shtoi shpejtësinë dhe për këtë arsye forcat e policisë ju vunë mbrapa. Gjatë aksionit policor shoferi hodhi nga mjeti 4 pako me 36 kg kanabis brenda.

Më pas ai u arrestua, ndërsa pasagjeri arriti t’ja mbathë. Policia sekuestroi një celular dhe 240 euro.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.