Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Shkodër, merr flakë pallati dy katësh, digjen 6 apartamente

Një zjarr ka përfshirë një pallat në lagjen “Guerile”. Zjarri në këtë pallat ka rënë rreth orës 15:40, ku janë djegur 6 hyrje apartamenti.

Fatmirësisht nga ky zjarr ka pasur vetëm dëme materiale pasi banorët kanë mundu të dalin në kohë pa u përhapur flakët.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forca të shumta zjarrfikësish të cilët po punojnë për shuarjen e flakëve. Shërbimet e Policisë kanë evakuar banorët dhe kanë vendosur perimetrin e sigurisë.

Ndërsa grupi hetimor vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet