Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Tentoi te perdhunoje dy gra, denohet shqiptari

Altin Bushati, një 42 vjeçar shqiptar, është dënuar me 13 vite burgim në Britani, pasi në vitin 2017, sulmoi 2 gra.

Sipas medias britanike, Bushati kishte qëllime për ti përdhunuar këto gra.

Ai kishte tentuar t’i detyronte me forcë për të kryer marrëdhënie seksuale me të

Mediat e cilësojnë Bushatin si ‘përdhunuesi i Harloë’.

Ai u arrestua më 7 korrik të 2017 në Harloë dhe sulmet kishin ndodhur brenda në harkun kohor të një viti, në korrik 2016 dhe 2017.

Përfundimisht ai u shpall fajtor për katër akuza, për përdhunim, dy akuza sulmi fizik dhe një akuzë sulmi seksual.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.