Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Takimi me Ahmetaj, reagon ambasada e SHBA. Cfarë kërkoi ambasadorja

Një ditë pas takimit me ministrin për Rindërtim Arben Ahmetaj me ambasadoren Yuri Kim, ambasada Amerikane ka zbardhur takimin.

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’ ambasada pohon se dy zyrtarët diskutuan rëndësinë e përdorimit me efikasitet të burimeve në ndihmë të atyre që u prekën nga tërmeti tragjik i nëntorit.

Ambasadorja nënvizoi përgjegjësinë e qeverisë për të siguruar transparencë dhe llogaridhënie për fondet e përdorura për rindërtim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.