Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Meta viziton ne spital vajzen e mbijetuar, mister shkaku i ngjarjes tragjike me tri viktima ne Diber

Një ngjarje tragjike u regjistrua këtë të premte në Bulqizë, ku tre pjestaret te nje familje humben jeten nga rrjedhja e e gazit ndersa nje tjeter eshte ne gjendje te rende.

Ngjarja tronditëse ndodhi në fshatin Ostren, ku humbi jetën Rajmonda Tola 40 vjeç, djali i saj Fatjoni 15 vjeç si dhe vajza e madhe Rudina 20 vjeçe. Vajza tjetër, 10-vjeçarja Merita Tola është transportuar me urgjencë në drejtim të Tiranës pasi mori ndihmën e parë në spitalin e Bulqizës ku, sipas mjekëve, u paraqit në gjendje kritike për jetën.

Kunata e Rajmodes gjeti pjestarët e familjes Tola pa shenje jete në kohën kur shkoi në shtëpinë e tyre dhe menjehere kerkoi ndihmen e fqinjeve.

Sipas policisë nëna dhe fëmijët dyshohet se kanë ndërruar jetë gjatë natës, ndërsa shkak mund te jete bërë rrjedhja e gazit nga bombola që familja e përdorte për gatim. Bombola u gjet ne korridorin e baneses nje kateshe.

Nderkohe persidenti Ilir Meta vizitoi ne spitalin traumes vajzen 17 vjecare qe mbeti e plagosur.

Vetem disa ore pas ngjarjes Trupi i pajete i nenes dhe dy femijeve eshte derguar ne morgun e spitalit te Dibers per t’ju nenshturau ekspertizes mjeko- ligjore.

Nëna me tre fëmijët jetonin vetëm, pasi bashkëshorti i saj eshte prej vitesh emigrant në Greqi. Policia po heton per te zbardhur rrethanat e plota te ngjarjes ndersa pritet edhe rezultati i analizave.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet