“Me tronditje ndoqa lajmin”, Basha per tragjedine ne Bulqize: Ngushellime familjes Tolaj

Politikë
“Me tronditje ndoqa lajmin”, Basha per tragjedine ne Bulqize:

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me tragjedinë që ndodhi në Bulqizë, ku nëna me 2 fëmijët humbën jetën pas një rrjedhje gazi në banesën e tyre.

Përmes një postimi në ‘Twitter’ Basha i shprehu ngushëllime familjes Tolaj për humbjen e rëndë, ndërsa i uroi shërim vajzës së vogël 8-vjeçare që ndodhet në spital.

“Me tronditje dhe dhimbje ndoqa lajmin për tragjedinë në Ostren të Bulqizës ku humbën jetën një nënë dhe dy fëmijët e saj. Shpreh ngushëllimet e mia të thella për familjen Tolaj dhe uroj shërim të shpejtë vajzës tjetër të familjes që po merr ndihmën mjekësore.”, shkruan Basha.

ME TE LEXUARAT