Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Tërmet 6.9 Rihter shkund Japoninë dhe Rusinë Lindore, epiqendra në ishujt Kuril

Një tërmet me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore.

Sipas të dhënave paraprake nga autoritetet tërmeti ka qenë me epiqendër në ishujt Kuril të cilat janë në territorin rus.

Lëkundja është ndier nga 10 milion banorë ndërkohë deri tani nuk raportohet për viktima.

Nga EMSC është raportuar se pas ngjarjes, ka një rrezik për cunam në oqeanin Paqësor.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.