Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Koronavirusi tmerron mjeket, 242 te vdekur brenda nje dite

Ka shkuar tashmë në 1350 numri I viktimave nga koronavirusi I cili zyrtarisht njihet tashmë me emrin Covid-19.

1310 nga viktimat janë në provincën Hubei, aty ku lindi ky virus I rrezikshëm që ka tmerruar Kinën dhe mbarë botën.

Autoritetet kineze bënë të ditur se vetëm gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 14840 raste të reja me njerez të infektuar nga ky virus.

Në këtë këtë mënyrë numri I pacienteve që janë prekur nga Covid-19 ka shkuar në mbi 60 mijë. Në Europë rastet më të shumta I ka Gjermania, Italia, Franca dhe Anglia.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Kliko per me shume info

Leave A Reply

Your email address will not be published.