Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

LLeshaj habit ne kuvend: Morem gaz lotsjelles nga Kosova, por e kthyem serish atje

Ministri Sander Lleshaj ka folur per ceshtjen e gazit lotsjelles qe eshte perdorur ndaj qytetareve dhe opozites gjate protestave te vitit te kaluar.

Ne interpelancen me deputetin Lefter Maliqi, Lleshaj tha se gjate vitit 2019 institucionet u perballen me akte dhune.

Ai tha se policia ndoqi nje sjellje model duke mos shkaktuar asnje viktime.

“Ne lidhje me gazin lotsjelles ka pasur spekulime. Gazi eshte perdorur ne proporcion sipas ligjit nga rezervar e policise, eshte ai gaz qe eshte blere ne kohen kur qeverisnit ju.

Sa i perket marrjes se gazit nga Kosova nuk qendron, mesa di eshte marre ne qershor nje sasi gazi nga Kosova dhe eshte kthyer serish atje ku ka qene”., tha Lleshaj./lajmifundit.al

Gazetari: Hashim Thaci ia beri dhurate Edi Rames gazin lotsjelles qe hidhej ndaj protestuesve

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet