Lajmi Fundit
Lajmi Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Momente qe te ndalin frymen, treni merr perpara kamionin dhe….

Ky është momenti tepër dramatik, kur shoferi i një furgonit ia arriti të dilte gjallë në një aksident të rëndë ku mjeti që ai drejtonte u shkatërrua totalisht pasi u godit nga një tren i shpejtësisë së lartë në Turqi.

Sipas të dhënave nga vendngjarja, fajtori i këtij aksidenti ishte pikërisht drejtuesi i furgonit, pasi kaloi mbi shina edhe pse trau ishte ulur dhe dritat sinjalizuese ishin ndezur.

Aksidenti ndodhi në linjë hekurudhore Konya-Afyonkarahisar dhe për shkak të tij u lëvizja e trenave për 2 orë.

Drejtuesi i furgonit, i quajtur Ugur Cankaya, u dërgua në spital dhe raportohet të jetë ende nën kujdesin e mjekëve, citon a2cnn.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.