Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Tërmeti godet edhe qytetin e Prishtinës

Një tërmet e ka goditur sonte qytetin e Prishtinës. Tërmeti ka ndodhur rreth orës 21:00.

Lëkundjet janë dëgjuar në kryeqytet, derisa shkalla e rihterit me të cilën u godit kryeqyteti, ende nuk dihet.

Dy tërmete tjera kanë goditur edhe Durrësin para pak minutave.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Durrës, në zonën e Hamallajt dhe paraprakisht raportohet për një tërmet 4.9 të shkallës rihter.

Ky nuk është tërmeti i parë që ka rënë ditët e fundit. Dy ditë më parë në Shqipëri ranë një sërë tërmetesh në orët e mbrëmjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.