Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.3 në Kubë, paralajmerohet tsunami

Një tërmet i madh ka goditur një pjesë të Xhamajkës, thotë Shërbimi Gjeologjik i Sh.B.A.-së, duke dërguar dridhje që kanë goditur ndërtesat dhe kanë shkaktuar evakuime deri në Miami, FLorida.

Tërmeti me madhësi 7.3 goditi në brigjet veriperëndimore të ishullit, dhe në juglindje të Kubës.

Një paralajmërim për tsunami është lëshuar ndërkohë për Kubën, Xhamajkën dhe Ishujt Kajman.

Mbetet e paqartë nëse ka pasur ndonjë dëm të rëndësishëm afër epiqendrës së tërmetit, për Indipendet një qytetar është shprehur se ka qenë tërmeti më i fortë që ka ndjerë ndonjëherë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.