Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Lekundje termeti 5.5 balle, banoret e Durresit dalin ne rruge

Mbrëmjen e sotme në orën 21:15 minuta është regjistruar një lëkundje e fortë tërmeti me magnitudë 5.5 ballë me epiqendër në Hamallaj të Durrësit, ndërsa është ndjerë në Tiranë, Elbasan, Fushë Krujë, Gjirokastër, por edhe deri në Maqedoni.

Lëkundja sizmike mbrëmjen e sotme zgjati disa sekonda.

Tërmeti ka shkaktuar frikë dhe panik në zonën e Durrësit, të cilat kanë dalë në rrugë. Ende nuk raportohet për dëme materiale nga lëkundjet mbrëmjen e sotme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet