Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Lekundje te forta ne Durres dhe Tirane/ Ja çfare thote IGJEUM

Një tërmet i fuqishëm ka tronditur vetëm pak minuta më parë Shqipërinë.

Lëkundjet janë ndjerë vetëm pak sekonda, dhe ka pasur dy valë të forta.

IGJEUM njofton paraprakisht se termeti ishte me madnitude 4.8 me thellesi 7 km me epiqender 3 km ne veri te fshatit Bubq.

“Nënvizoj se po vijojnë përllogaritjet ndaj i referohemi termit “Paraprakisht”, deklarojnlë nga IGJEUM.

Sipas raportimeve nga prefekturat, deri tani nuk raportohet për dëme, ndërsa komunikimi po vijon nga Agjensia Kombëtare e Mbrojtjes Civile.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.