Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Koronavirusi, gjermani i infektuar ne Bavari nga nje grua qe vinte nga Kina

Pacienti i parë i infektuar nga Koronavirusi në Gjermani, një sipërmarrës, e ka marrë virusin nga një e ftuar kineze, në ndërmarrjen e tij. Lajmin e bën me dije Dpa.

Gruaja që vinte nga Kina, ndodhej në Bavari për një trajnim në Webasto.

Ky është rasti i dytë në botë i transmetimit të virusit jashtë nga Kina, pas atij të Vietnamit. Të gjithë të tjerët e infektuar kishin qenë së fundmi në Kinë, ku kanë marrë virusin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet