Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Humbi njërën këmbë ne pritë, kush është ‘Ini i Çones’ në Vlorë, u ekstradua nga Italia, i shpëtoi dy atentateve

Igli Mema i njohur ndryshe si Suljoti është esktra duar ditën e sotme nga Italia, i akuzuar për përfshirjen në aten tatin e 10 majit të vitit 2019 ndaj Ines Hajrullës ose ndryshe ‘Init të Çones’ në qytetin e Vlorës.

Mësohet se për këtë aten tat janë arr estuar gjithsej 7 persona, ndërsa ende ka persona të shpallur në kërkim.

Më herët policia ka vënë në pra nga Daut Elmazin 25-vjeç, Ardjan Ahmetin 26 vjeç, Albano Goxhajn 24 vjeç dhe Dejvison Serjanin.

Pasi u shpall në kërkim nga Policia e Vlorës, Inez Hajrulla u arr estua në 4 qershor dhe në 23 korrik u lirua nga Gjykata e Vlorës me pretendimin se ar ma e gjetur në vendngjarje nuk mund të sh tinte plu mba.

Inez Hajrulla është një person me precedentë të shumtë penale (tr afik dr oge, vr asje, gra bitje) dhe konsiderohet se mbart rrezikshmëri të lartë. Ai i ka shpëtuar dy ate ntateve të mëparshme.

Në 27 nëntor të 2017, ai humbi këmbën pas shpër thimit të një sasie tri toli në makinën e tij ”Jeep”. Ines Hajrulla njihet ndryshe si ”Ini i Çones” në Vlorë dhe është djali i biznesmenit Robert Hajrulla.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet