Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

A ka lidhje me termetin ne Turqi, termeti i fundit ne Shqiperi?

Në një lidhje telefonike për Ora News sizmiologu Edmond Dushi bën thirrje për të ruajtur qetësinë. Lëkundjet nuk kanë lidhje me tërmetin në Turqi por janë pasgoditje.

“Nuk ka lidhje të drejtëpërdrejtë për shkak se zonat tektonike janë larg”

Lëkundja sizmike ka zgjatur disa sekonda, dhe ka shkaktuar panik te qytetarët, të cilët menjëherë kanë vërshuar nëpër rrugë.

Kjo është lëkundja më e fortë sizmike që godet sërish vendin tonë me epiqendër po në Durrës që pas 26 nëntorit, që ishte 6.4 ballë e shkaktoi 51 viktima.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet