Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Spitali shqiptar nxjerr udhezimin, si te ulni rrezikun e prekjes nga Koronavirusi kinez

Qendra Spitalore Universitare ne Tirane ka shperndare nje udhezues se si duhet te verojme per te qene te mbrojtur apo me pak te ekspozuar ndaj koronavirusit qe po perhapet ne Kine dhe vende te tjera.

Si të ulni rrezikun nga infeksioni i Koronavirusit

Lani duart me ujë dhe sapun, ose përdorni solucione të duarve me alkol

Mbuloni hundën dhe gojën me shami ose parakrah kur teshtini apo kolliteni

Shmangni kontaktet e afërta me çdo person që ka simptoma të rrufës /gripit

Produktet e mishit dhe veza të konsumohen të gatuara / ziera mirë

Shmangni kontaktet e pambrojtura me kafshët e egra apo kafshët e fermave

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet