Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Lekundje ne Durres e Kruje, termet 3.6 rihter pas mesnates

Nje lekundje relativisht e forte termeti eshte regjistruar naten e kaluar ne zonen e Krujes.

Njoftimi ka ardhur fillimisht permes ESMC qe sinjalizoi per nje lekundje 3.7 rihter ne zonen e Shijakut por me pas te dhenat jane korigjuar.

Sipas IGJEUM, behet fjale per nje termet me te dhenat e meposhtme:

Data: 27/01/2020
Ora: 01:40:23
Magnituda=3.6
Zona: 1 km L Bubq, F. Kruje
41.47° N, 19.67° E
Thellësia: 34 KM

Kjo eshte lekundja me e forte e regjistruar ne Shqiperi pas termetit qe goditi Turqine tri dite me pare, citon lajmifundit.al. Lekundje me te lehta IGJEUM ka regjistruar ne zonen e Durresit dhe te Korces gjate diteve te fundit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.