Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ky eshte momenti kur helikopteri i Kobe Bryant bie ne toke dhe shperthen ne flake

Legjenda e basketbollit, Kobe Bryant humbi jetën mëngjesin e sotëm në mënyrë tragjike pas përplasjes së helikopterit me të cilin ai ishte duke udhëtuar.

Incidenti i rëndë ndodhi në Kalabasas të Los Anxhelos. Kobe po udhëtonte së bashku me vajzën…”

Nuk bëhet e ditur, nëse helikopteri ka pasur ndonjë defekt, apo kushte të papërshtatshme moti.

Së fundmi, në media po qarkullon edhe video ku shihet momenti i rrëzimit të helikopterit, i cili rrotullohet disa herë dhe më pas bie në tokë ku përfshihet menjëherë nga flakët https://www.facebook.com/TheInterestingThings1/videos/1038062539904152/
Kobe Bryant dhe vajza e tij 13-vjeçare ishin duke shkuar në Akademinë Sportive Mamba të lojtarit legjendar të NBA kur helikopteri i tyre u rrëzua, raportojnë mediat amerikane.

Ylli në pension i Los Angeles Lakers i cili i dha vetes pseudonimin “Mamba e Zezë” – bashkë-themeloi strukturën e trajnimit për sportistët profesionistë dhe amatorë në Thousand Oaks në vitin 2018.

Bryant, 41-vjeç, dhe vajza e tij adoleshente Gianna Bryant ishin në rrugën e tyre për një lojë basketbolli atje, kur helikopteri i tyre u rrëzua rreth orës 10 sipas kohës lokale, në kodrat mbi Calabasas, raporton ESPN.

Edhe tre persona të tjerë në bord të helikopterit humbën jetën gjithashtu.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.