Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Kishte shkuar ne ditelindjen e se dashures, arrestohet shqiptari!

Ervis Markja u arrestua për marrjen e pasurive të vjedhura dhe rezistencë ndaj një zyrtari publik.

Markja shpëtoi nga burgu mes të shtunës dhe të dielës së 26 majit 2019 së bashku me Adriatik Geka (ende i arratisur), duke prerë shufrat e qelisë dhe duke zbritur me çarçafë.

I arratisuri nga Carinola u gjurmua përmes Cesare Rossaroll në Napoli, në afërsi të një qendre tregtare ku ish-e dashura e Markjës po festonte ditëlindjen dhe ku stafi i Policisë së Burgjeve e kishin kamufluar veten në mesin e të ftuarve, duke siguruar mundësinë e gjetjes së tij.

Operacioni, i planifikuar deri në detajet më të vogla, u krye pas një aktiviteti hetimi të detajuar, intensiv dhe të pandërprerë.

Elementët e mbledhura bënë që hetuesit të besojnë se arratisja ishte organizuar në detaje nga Markja.

Ai kishte mundur të fshihej falë një rrjeti të dendur bashkëpunëtorësh shqiptarë të pranishëm në rajonin e Campania.

Shqiptari i arrestuar u shoqërua me burgun e Napolit Poggioreale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.