Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Ja nente viktimat e tragjedisë qe helikopterit ku humbi jeten Kobi Brajant

Në aksidentin ajror ku gjeti vdekjen Kobi Brajant bashkë me të vijën Xhana Maria Onore, gjetën vdekjen dhe Pajton Çester e Alisha Altobeli, shoqe të skuadrës së Xhanës, ku Alisia udhëtonte bashkë me prindërit. Bashkë me asistenten e skuadrës së vajzave, ishte edhe piloti i helikopterit.

Kobi Brajant, legjendë e NBA-së

Xhana Maria Onore Brajant, vajza e dytë e Kobit e lindur në vitin 2006 dhe konsiderohej një nga yjet e ardhshëm të basketbollit të femrave.

Xhon Altobeli, trajner bejzbolli. Ishte 56 vjeç.

Keri Altobeli, bashkëshortja e Xhonit.

Alisha Altobeli, 13 vjeç, shoqe skuadre me Xhanën në Mamba Sports.

Pajton Çester, shoqe e skuadës së Xhanës dhe Alishas.

Sarah Çester, e ëma e Pajtonit, fqinje e familjs Brajant.

Kristina Mauzer, 38-vjeç, asistete-trajnere që punonte për akademinë e themeluar nga Kobi.

Ara Zobajan, 50 vjeç, piloti ekpert i Island Express Helicopters.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.