Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Video tronditese: Si dridhet pacienti i prekur nga koronavirusi

Një video e shpërndarë në Youtube, tregon një pacient brenda spitalit të Wuhan në Kinë, me dridhje të forta. Ende nuk dihet vërtetësia e pamjeve, por në video thuhet se pacienti është i prekur nga koronavirus.

Në pamjet 15 sekonda që po qarkullojnë gjithashtu në Twitter, një vajzë shihet duke mbajtur pacientin poshtë një batanijeje.

Të tjerë të veshur me maskë mbrojtëse mund të vëzhgohen gjithashtu duke shikuar në tmerr sepse individi i padukshëm dridhet dhunshëm nga koka tek këmbët. Koronavirusi mund të shkaktojë konvulsione në mesin e disa viktimave me ethe.

Më herët, Presidenti i Kinës paralajmëroi për një “situatë të rëndë”, duke theksuar se virusi vrasës përhapej me shpejtësi.

Xi Jinping mbajti një fjalim rreth përhapjes së virusit që ka vrarë 54 njerëz dhe ka prekur mbi 1.600 në nivel global, të paktën këto janë shifrat zyrtare.

VIDEO

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet