Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

‘Mehmet Kosova’ në lidhje me gazetaren e njohur sportive kosovare

Mediat turke së fundmi kanë shkruar për aktoren dhe prezantuesen e njohur nga Kosova, Arbnora Ademaj.

Ajo po luan rolin e “ambasadores kulturore të Kosovës” në Turqi, duke kontribuar në thellimin e bashkëpunimit midis aktorëve shqiptarë dhe atyre turq.

Mediat turke shkruajnë për një bashkëpunim të mundshëm të aktores Arbnora Ademaj me aktorin e njohur turk Kenan Imirzaliogu, apo sië njihet nga publiku shqiptar si “Mehmet Kosova”.

Aktori në fjalë nuk ka dashur të jepte më shumë detaje, lidhur me filmin që është duke punuar për momentin, përcjell indeksonline.

Kujtojmë se Arbnora, e cila shquhet për bukurinë e saj, po merr një vëmendje të rëndësishme në kinematografinë turke.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.